Jak ubrać starsze dziecko na jesienny spacer

Spacery są niezwykle istotne dla małych dzieci, szczególnie w wieku niemowlęcym, ale również w późniejszym okresie. Ze spacerów z dziećmi nie powinniśmy rezygnować również jesienią, mogą one zwiększać odporność maluchów, a regularne dotlenianie się na świeżym powietrzu poprawia pracę mózgu. Za każdym razem musimy jednak dopasować ubranie dziecka do warunków atmosferycznych panujących na dworze. Dziś zastanowimy się jak na jesienny spacer ubrać kilkuletnie, biegające już dziecko.

Najczęstszym popełnianym przez nas błędem jest chyba ubieranie dziecka za ciepło. Często za bardzo skupiamy się na tym aby dziecko nie zmarzło i zapominamy o tym, że równie niebezpieczne może być jego przegrzanie się. To właśnie przegrzanie malucha na jesiennym czy zimowym spacerze może z dużym prawdopodobieństwem zakończyć się przeziębieniem. Rozwiązaniem jest tu stara jak świat i sprawdzona przez kolejne pokolenia rodziców zasada ubierania na cebulkę. Dzięki kilku warstwom będziemy mogli, zależnie od warunków w czasie spaceru, dopasować ubranie do temperatury.

Jakie tkaniny na jesienny spacer

Dla dzieci w wieku kilku lat, które na spacerze są zwykle bardzo aktywne, dużo biegają itd najlepsze będą ubrania z przepuszczających powietrze materiałów. Idealnie sprawdzą się na przykład takie ubranka dla dzieci uszyte z wysokogatunkowej bawełny czasami z domieszką wełny. Również w przypadku czapek najlepiej sprawdzą się takie wykonane z bawełny lub polaru. Jeśli chodzi natomiast o buty to oczywiście najlepszych wyborem będą buty skórzane, które z jednej strony ochronią przed wilgocią, a z drugiej zapewnią cyrkulację powietrza.

odzież dziecięca aqademia.eu
Odzież dziecięca z nowej kolekcji jesień/zima Aqademia.eu – Źródło zdjęcia

Jesienny spacer z dziećmi porady

A poniżej jeszcze kilka podstawowych porad dotyczących jesiennych spacerów z dziećmi:

  • Na spacer najlepiej wybrać się w okolicach południa, wtedy możemy liczyć na największą ilość jesiennego słońca
  • Pamiętaj że również jesienią należy chronić dziecko przed promieniowaniem UV. Na około 15-20 minut przed wyjściem posmaruj twarz dziecka kremem z filtrem.
  • W przypadku niemowlaków możesz sprawdzić czy dziecku jest zimno czy nie, dotykając jego karku.
  • Jeśli w trakcie spaceru wchodzicie do ogrzewanego wnętrza, np sklepu ściągnij dziecku czapkę, szalik itd. aby uniknąć przegrzania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *