Najlepsze prezenty dla 3 latka – co kupić pod choinkę?

W okresie przedświątecznym producenci i dystrybutorzy zabawek toczą bitwę o portfele milionów rodziców, którzy szukają gwiazdkowych prezentów dla swoich pociech. Reklamy w telewizji czy w prasie zachęcają nas do zakupu przeróżnych zabawek, które jednak nie zawsze mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Jak więc w tym zalewie produktów wybrać zabawki wartościowe, które nie tylko sprawią dziecku radość ale także będą miały dobry wpływ jego rozwój psychoruchowy? Dziś mamy dla Was kilka propozycji takich prezentów dla 3 latka. Są to uniwersalne, często ponadczasowe zabawki.

Co kupić na święta dla 3 latka?

  • Gry planszowe dla dzieci – to prezent, przy którym miło może spędzić czas cała rodzina. Gra planszowa powinna być oczywiście dopasowana do wieku dziecka. Jeśli chodzi o dzieci w wieku lat 3 to dobrym wyborem mogą być takie tytuły jak „Potwory do szafy”, „Bella kwiatowa owieczka” czy „Było sobie życie – Łowcy Bakterii”. Gry planszowe dla dzieci mogą być świetnym prezentem szczególni jeśli mamy więcej niż jedną pociechę w podobnym wieku. W ten sposób znajdą one sposób na wspólną zabawę. Duży wybór gier planszowych dla dzieci znajdziecie na przykład w sklepie Manito.pl
  • Koń na biegunach to zabawka, którą w dzieciństwie bawiliśmy się zarówno my, nasi rodzice jak i nasi dziadkowie. Teraz znajdziemy ją w pokojach naszych dzieci. Konie na biegunach, różnego rodzaju bujaczki czy skoczki dla dzieci wspomagają rozwój ruchowy dziecka oraz pomagają ćwiczyć równowagę. Przy zakupie tego rodzaju zabawek warto sprawdzić czy posiadają one wymagane certyfikaty i atesty, płozy powinny być wykonane z litego drewna i stabilne, a także zaopatrzone w ograniczniki, zapobiegające zbytniemu wychyleniu zabawki do przodu czy do tyłu.
  • kon na biegunach

  • Książeczki dla dzieci to kolejny prezentowy klasyk. Dobrze dobrana i ładnie wykonana książeczka może zainteresować dziecko na długie godziny. W przypadku moich dzieci strzałem w dziesiątkę była seria ksiażek „Rok w…” na przykład „Rok w Lesie” czy „Rok w krainie czarów”. W każdej z nich znajdziecie 12 pięknych, dużych i pełnych życia ilustracji prezentujących każdy kolejny miesiąc w roku.
  • rok w lesie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *