Podstawowa wyprawka dla niemowlaka

Pojawienie się nowego członka w rodzinie to wielka radość, a zarazem nowe obowiązki i wydatki. Kilka słów o tym, co maluszek będzie potrzebował w pierwszych miesiącach życia. Podstawowa wyprawka dla niemowlaka to przede wszystkim:

1. Pieluchy i ubranka. Obecnie większość rodziców wybiera pieluchy jednorazowe, które są niezwykle wygodne. Warto jednak mieć w domu również pieluszki tetrowe, które przydadzą się przy innych czynnościach związanych z dzieckiem. Warto wiedzieć, że noworodek zużywa około 10-12 pieluszek dziennie. Pieluszki jednorazowe posiadają wiele rozmiarów w zależności od wieku dziecka.
Noworodka trzeba czasem przebierać kilka razy dziennie. Przyda się zapas ubranek i ręczników. Największy zapas trzeba mieć majteczek, śpioszków, kaftaników i koszulek.

2. Kosmetyki dla noworodka. Podstawowe kosmetyki dla noworodka to oliwki, delikatne kremy dla niemowląt, płyny do kąpieli i mycia włosów. Przydadzą się również talk oraz chusteczki nawilżane. Przy wyborze kosmetyków trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby były hipoalergiczne i przeznaczone dla niemowląt.

3. Akcesoria dla noworodka. Akcesorii, które mogą się przydać jest naprawdę wiele, trzeba jednak wybierać je rozważnie, bo z wielu dziecko szybko wyrośnie. Najlepiej zacząć kompletować wyprawkę od najbardziej niezbędnych rzeczy. Potrzebne akcesoria to: wózek, nosidełko, wanienka do kąpieli niemowlaków, pomocna będzie również automatyczna niania i torba na różne podręczne drobiazgi dla dziecka.

wyprawka dla dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *