Pościel niemowlęca – gdzie i jaką kupić?

W pierwszych miesiącach życia dziecko spędza zwykle najwięcej czasu w łóżeczku. Sen stanowi jedną z dwóch najważniejszych, obok jedzenia, potrzeb malucha. Dlatego też odpowiednia pościel dziecięca powinna zapewnić mu optymalne i jak najbardziej komfortowe warunki. W pierwsze kolejności musi być ona ciepła, miękka i miła i dotyku, a także bezpieczna, czyli wykonana z naturalnych materiałów i najlepiej hypoalergiczna.

Pościel dziecięca z jakiego materiału?

Jeśli chodzi o materiał z jakiego powinna być uszyta pościel, zarówno dla niemowlaków jak i starszych dzieci, to zdecydowanie powinniśmy stawiać na naturalne materiały. Największym powodzeniem cieszą się chyba pościele uszyte ze 100% bawełny. Nieco droższe będą pościele wykonane z bawełny organicznej, warto je kupić jeśli szczególnie zależy nam na ekologicznym trybie życia. Dużą zaletą bawełny jest to, że można ją prać w wysokim temperaturach co bardzo pomaga przy usuwaniu bakterii i drobnoustrojów. Ostatnio pojawia się także coraz więcej firm oferujących dziecięce pościele uszyte z lnu, jednak w przypadku tego materiału musimy się już liczyć z nieco większym wydatkiem. Przed zakupem konkretnej pościeli warto także sprawdzić czy materiał, z którego jest wykonana posiada jakieś certyfikaty i atesty.

Pościel dziecięca gdzie kupić?

Pościele dziecięce znajdziesz oczywiście w różnego rodzaju sklepach z akcesoriami dziecięcymi. Najczęściej są one dostępne w kompletach składających się z od 2 do 5 elementów. W wersji najbardziej podstawowej jest to zwykle poszewka na kołdrę i poduszkę, a w większych zestawach znajdziecie także prześcieradło, ochraniacz na łóżeczko czy inne akcesoria. Jeśli planujecie zakup pościeli dziecięcej warto sprawdzić sklepy internetowe, które zwykle oferują niższe ceny i większy wybór wzorów niż sklepy stacjonarne. Możecie sprawdzić na przykład ofertę sklepu poscieldladziecka.org.pl a jeśli mieszkacie na terenie Wielkiej Brytanii lub Irlandii to rzućcie okiem na ofertę sklepu arusshop.co.uk. Jeśli chodzi o rozmiar pościeli to powinien być on oczywiście dopasowany do wymiarów łóżeczka. Najczęściej pościele dziecięce sprzedawane są w dwóch, standardowych rozmiarach.

Pościel dziecięca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *